Šokių pamokos

GATVĖS ŠOKIAI

STREET DANCE (lietuviškai - Gatvės šokiai) yra šokio stilius, kuris kilo gatvėse ir urbanizuotuose miesto rajonuose. Tai yra platus šokio žanras, kuris apima įvairius šokio stilius ir technikas, tokius kaip HIP HOP, HOUSE, LOCKING, BREAKING, POPPING, WAACKING, VOGUE. Gatvės šokiai dažnai būna laisvi, kūrybiški ir individualūs, leidžiantys šokėjams išreikšti savo asmeninį stilių ir emocijas. Gatvės šokiai yra labai populiarūs jaunimo tarpe ir dažnai yra naudojami šokių varžybose ir pasirodymuose visame pasaulyje. Street dance yra daugiau nei tiesiog šokis - tai kultūra, kurioje derinama muzika, šokis ir individuali išraiška.

HIP HOP

Hip Hop šokis yra šokio stilius, susijęs su Hip Hopo kultūra, kuri kilo Niujorko mieste, JAV 1960 - 1970 aisiais metais. Tai yra vienas iš gatvės šokių (street dance) stilių, kuris tapo populiarus visame pasaulyje. Hip hop šokis apima įvairius elementus bei judėjimo principus, tokius kaip groove (bounce ir rock), bazinius judesius (criss cross, running man, the smurf, roger rabbit, bart simpson ir kt.).

Hip hop šokis yra daugiau nei tik šokio stilius - tai kultūra, kurioje svarbu muzika, šokis, stilius ir išraiška. Daugybė hip hopo šokėjų naudoja šį stilių, norėdami išreikšti savo asmeninį stilių, išgyventi emocijas ir prisijungti prie hip hopo bendruomenės. Tai yra dinamiškas ir kūrybiškas šokio stilius, kuris yra populiarus visame pasaulyje.

BREAKING (Breikas)

Breaking, kuris dažnai vadinamas breakdance, yra šokio stilius, kuris kilo Niujorke, JAV, 1970-aisiais metais. Tai yra vienas iš gatvės šokių (street dance) stilių, kuris turi giliai įsišaknijusią istoriją ir kultūrinį poveikį. Breaking yra žinomas dėl savo unikalių judesių ir technikų, kurios apima: Toprock (šokio dalis, kurioje šokėjai stovi tiesiai ir atlieka šokinėjimo, sukimo, ir kitus viršutinės kūno dalies judesius), Footwork (šokėjai atlieka kompleksinius judesius su kojomis, dažnai ant grindų), Freeze (sudėtingi judesiai, kuomet šokėjai juos fiksuoja, sustoja ar „įšaldo“ įvairiose pozicijose), Power Moves (tai yra sudėtingi akrobatiniai judesiai, kurie apima greitus sukinius, sukimus, ir kitus vaizdingus veiksmus ant grindų.) Būtent "breaking battles" yra b-boying kultūros dalis, kuriuose šokėjai varžosi vienas su kitu, rodant savo šokio įgūdžius ir stilių. Breaking yra daugiau nei tik šokis - tai yra kultūra, kurioje svarbi bendruomenė, išraiška ir saviraiška per šokį. Breaking tapo labai populiarus visame pasaulyje ir dažnai yra susijęs su hip hopo kultūra.

VOGUE (Voguing)

Vogue arba Voguing yra išskirtinis šokio stilius ir subkultūra, kilusi iš LGBTQ+ bendruomenės Niujorke apie 1980-uosius metus. Tai yra labai išraiškingas ir stilizuotas šokio stilius, kuris dažnai yra susijęs su drag kultūra ir išraiškos laisve. Vogue šokis yra skirstomas į tris stilius: Vogue Fem, Old way, New way.

Vogue Fem stilius - pats moteriškiausias iš Vogue šokio stilių, dažniausiai šokamas su aukštakulniais, šis stilius turi penkis pagrindinius šokio elementus: Hands Performance, Catwalk, Duckwalk, Floor Performance bei spins ir dips. Old way - labai svarbus pozavimas, linijos, simetrija. Egipto hieroglifai ir mados pozos atlieka didžiulį įkvėpimo vaidmenį šokant šį stilių. New way - linijos, plastika, lankstumas, akrobatiniai bei gimnastiniai judesiai - visa tai sukuria Vogue New way šokio stilių.

Adresas
Savanorių pr. 276-218, Kaunas