Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus.

Latest Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

Nes žinoti, šoki -
reikia. Paskaityk!

Pasidomėk apie visus gatvės šokių stilius. Galbūt norėsi
išbandyti ne vieną?

STREET DANCE (HIP HOP, HOUSE, POPPING, LOCKING, BREAK DANCE)

STREETDANCE  (Gatvės šokiai) – tai plataus žanro šokiai, kurie, kaip galima spręsti pagal pavadinimą, išsivystė už šokių studijos ribų, kitais žodžiais tariant – GATVĖJE. Dažnai šis šokis yra improvizuojamas, kontaktuojantis kartu su aplinka, energingas ir nėra varžomas taisyklių. Žinoma, gatvės šokiuose galima išskirti pagrindinius į juos įeinančius šokių stilius: HIP HOP, HOUSE, LOCKING, BREAKDANCE, POPPING, FUNK, KRUMP, WAACKING/VOGUE.

HIP HOP

Tai padeda išsiskirti ir nešti tam tikrą savo įspaudą. Hip Hop šokis – labai didelė sudedamoji dalis, ryškus akcentas ir papuošalas šiai išskirtinei subkultūrai. Būtent šokis pradėjo formuotis dar 1970 metais JAV, pagal Funk muziką buvo interpretuojamas savaip. Laikui bėgant, šis stilius susiformavo iš dviejų pagrindinių dalių. Tai yra senosios mokyklos “Old school” ir naujosios mokyklos “New school”. Abi šios dalys priklauso skirtingiems laikotarpiams ir yra jungiamos šokėjų iki šių dienų. Smarkiai kintanti Hip Hop šokio muzika neabejotinai palietė ir šį šokio stilių, jis nuolat keičiasi ir pildosi dėl savitos šokėjo improvizacijos, muzikinių niuansų. Tačiau šaknys ir istorija – ta pati, todėl šokėjas privalo pademonstruoti ne tik savo fizinį meistriškumą, bet parodyti ir sukauptas žinias, atskleisti jas šokant.

HOUSE

House stilius turi labai daug bendro su Hip Hop stiliumi. Juos vienija panašūs ar praktiškai vienodi šokių žingsneliai, tokie kaip: Kriss Kross, Rogger Rabbit ir tt. Salsa, Step, šiuolaikinis šokis taip pat nėra svetimi House, jie taip pat margina šį stilių savo elementais. Štai todėl House ir yra vienas spalvingiausių ir gana laisvos formos šokis.

B-BOYING / BREAKDANCE

B-Boying gatvės šokių stilius ryškiai išsiskiria iš visos Hip Hop kultūros savo akrobatiniais, galingais, stiprios fizinės formos reikalaujančiais judesiais. B-Boying skirstomas į keturias pagrindines dalis:
Freeze – sustingimai, kurie yra atliekami pagal kiekvieno šokėjo asmeninius sugebėjimus.
Toprock – judesių atlikimas iš stovimos pozicijos. Toprock turi įvairių judesių ir žingsnių, kurių kiekvienas gali būti keičiamas pagal šokėjo gabumus, išraišką.
Footwork – kojų kombinacijos, atliekamos ant grindų.
Powermoves – yra akrobatiniai judesiai, kuriems reikalingas greitis, ištvermė, jėga, lankstumas ir savikontrolė.

VOGUE

Vogue – tai ne tik šokių stilius, tai ir ryškus gyvenimo būdas, svarbiausia nebijoti parodyti save ir gyventi “Vogue” žurnalo viršeliuose! Vogue stiliui būdingas tikslus, kampuotas ir tvirtas rankų, kojų ir viso kūno judėjimas. Vogue šokis turi 3 stilius – tai Old way (svarbios linijos, simetrija, veiksmas), New way (būdingas griežtas, izoliuotas, fiksuotas judėjimas, rankų ir riešų judėjimas) ir Vogue Femme (būdingas dramatiškumas, greitis, grakštus, gražus ir lengvas judėjimas).